Kadra

mgr Iwona Głazik-Czarnecka - dyrektor przedszkola

mgr Joanna Krauze - lektor w grupie anglojęzycznej "Tigers"

Jestem absolwentką Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego z wieloletnim stażem zagranicznym. Wiele lat uczyłam się w USA: min. Hunter College w NYC, PENN University, Business Management Program at Stratford Career Institute, VT.

Lubię kontakt z ludźmi, czerpię radość z pracy z dziećmi, z każdego, najdrobniejszego sukcesu mojego ucznia. Rozumiem potrzeby każdego Malucha i wkładam wiele starań, żeby nasza klasa było miejscem, gdzie dziecko dobrze się czuje, gdzie jest bezpieczne i szczęśliwe.

Uwielbiam aktywnie i kreatywnie spędzać czas zarówno z moimi córeczkami jak i naszymi Krasnoludkami. Praca w przedszkolu uczy otwartości, komunikatywności i dlatego uważam, ze dobre relacje interpersonalne są jednym z najważniejszych elementów współpracy międzyludzkiej i stanowią klucz do sukcesu. We wrześniu 2021r. ukończyłam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej

mgr Karolina Graczkowska nauczyciel w grupie dzieci 4,5,6 letnich

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam studia na kierunku Filologia Rosyjska (specjalizacja nauczycielska) oraz studia podyplomowe Zintegrowana Wczesna Edukacja. Uczestniczyłam również w kursie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Swoje doświadczenie pedagogiczne stale poszerzam na kursach i szkoleniach: wychowawca placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, warsztaty „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”, „Maluchy rosną nie tylko wiosną” prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz wiele innych.

Celem mojej pracy jest stworzenie dzieciom przyjaznej atmosfery, a także zapewnienie im bezpieczeństwa. W swojej pracy staram się zainteresować dzieci tym co robię. Pasjonuje mnie praca z dziećmi, zajmowanie się nimi i wspólna zabawa. Od 18 roku życia jeździłam na kolonię jako wychowawca kolonijny i marzyłam o tym, aby w przyszłości zostać nauczycielem. Jak widać marzenia się spełniają. We wrześniu 2021r. ukończyłam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jestem osobą komunikatywną, otwartą.

Więcej

mgr Monika Ołubowicz - zastępca dyrektora

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Logopedia oraz studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Uczestniczyłam również w kursie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. To dzięki nim wychodząc do pracy wiem, że to będzie dobry dzień. Kocham obecność dzieci ich proste i czyste postrzeganie świata, o którym my dorośli niestety często zapominamy komplikując sobie życie . W mojej pracy staram się stwarzać dobrą atmosferę, aby każde dziecko mogło poczuć się bezpiecznie. Każdy z moich podopiecznych jest inny, a moim pragnieniem jest zapewnić komfortowe warunki odpowiednio dla każdego z nich, by mogli bez obaw czy barier poznawać świat. W przedszkolu „Krasnoludek” jestem po to, aby móc towarzyszyć dzieciom w tej drodze. Towarzyszyć, nie przewodzić bowiem to one wpuszczają nas do swojego świata i pozwalają przeżywać i odkrywać życie na nowo. W każdym z nas drzemie mniejsze lub większe dziecko. Dlatego tak dobrze czuję się wśród najmłodszych, gdzie za pomocą zabawy mogą się czegoś nowego nauczyć :) We wrześniu 2021r. ukończyłam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej

Zhanara Aleeva - lektor w grupie Frogs

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w specjalności: języki obce - język angielski. Posiadam wieloletnie doświadczenie jako nauczycielka języka angielskiego z różnymi grupami wiekowymi w tym również z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Doskonale wiem jak trudna i ważna jest dla przedszkolaków akceptacja i integracja w grupie w nowym nieznanym im dotąd środowisku. Staram się im to ułatwić w najlepszy możliwy sposób poprzez naukę języka obcego w przystępnej formie gier i zabaw.. Bardzo ważna jest dla mnie integracja, pomoc i wzajemne wsparcie dzieci w grupie a także stopniowe uzyskiwanie pozytywnych rezultatów. Chcę aby dla dzieci język angielski stawał się ważnym drugim językiem i pozwalał na swobodne wyrażanie emocji bez żadnej bariery komunikacyjnej. W kontaktach z dziećmi jestem ciepła, otwarta i staram się nawiązywać bliską wieź emocjonalną. Praca z dziećmi daje mi olbrzymią satysfakcję a obserwowanie ich rozwoju i przełamywania kolejnych barier w posługiwaniu się językiem obcym stanowi największą nagrodę.

Więcej

Marta Wiczling - nauczyciel w grupie Flowers

Jestem absolwentką studiów licencjackich Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku - kierunek: Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Nauczaniem Języka Angielskiego. Z wynikiem pozytywnym ukończyłam Kurs Kwalifikowany Pierwszej Pomocy. Od 18. roku jeżdżę z dziećmi na kolonie/obozy jako wychowawca kolonijny, gdzie poszerzam swoje doświadczenie spędzając z dziećmi i młodzieżą dużo czasu. Od dawna wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi, ponieważ czas spędzony z nimi daje mi dużo radości i satysfakcji. Ważne jest dla mnie zapewnienie takiej przestrzeni, w której dzieci będą się czuły bezpieczne. Duże znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku oraz dążę do rozwoju dziecka. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i wspierać harmonijny rozwój. Prywatnie druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie.

Więcej

Karolina Cybula - nuczyciel w grupie Tigers

Studia Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej dały mi możliwość pracy w przedszkolu z dziećmi. Od wielu lat edukuje się w dziedzinie pedagogiki, która jest moją pasją tak jak praca z dziećmi. W mojej pracy zawsze na pierwszym miejscu stawiam rozwój oraz bezpieczeństwo dzieci. Z ogromną przyjemnością każdego dnia patrzę jak dzieci stają się coraz bardziej samodzielnie oraz jak się wspaniale rozwijają. Dodatkowo ukończony mam kurs wychowawcy kolonijnego oraz posiadam certyfikat ze znajomości języka migowego w stopniu podstawowym.

Więcej

mgr Roksana Cyjak - Lektor w grupie maluchów Bears

Jestem absolwentką studiów magisterskich Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu na kierunku filologia angielska.W celu doskonalenia języka oraz umiejętności interpersonalnych ukończyłam staż w Londynie.Podróże rozwinęły we mnie pasje do języka angielskiego , która przerodziła się w pracę z dziećmi w różnym wieku. Mogę być świadkiem jak odpowiednia praca z użyciem piosenek, zabaw oraz codzienne przebywanie z osobami mówiącymi po angielsku rozwija umiejętności lingwistyczne dzieci. Ukończenie Szkoły Muzycznej I stopnia dodatkowo pozwala mi na wykorzystanie muzyki do nauki języka. Uśmiech dziecka oraz każdy, nawet najmniejszy sukces daje mi ogromna satysfakcję i motywuje do dalszego również własnego rozwoju.

Więcej

Agnieszka Heinowska - lektor w grupie anglojęzycznej

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studentem na kierunku Filologia Angielska. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracy jako lektor, prowadząc zajęcia językowe niemal w każdej grupie wiekowej, jednak to praca z dziećmi w wieku
przedszkolnym daje mi najwięcej satysfakcji.
Podczas zajęć stawiam na nawiązanie relacji z każdym dzieckiem, staram się zauważać każdego i przekazywać pasję do języka angielskiego. W swojej pracy kładę nacisk na aktywną formę prowadzenia zajęć, dlatego też są one pełne ruchu. Wypełniają je językowe gry ruchowe, piosenki z
pokazywaniem, tzw „Action Songs”.
Ukończyłam kurs wychowawcy kolonijnego co pozwoliło mi niejednokrotnie towarzyszyć dzieciom podczas wakacji na koloniach czy też półkoloniach.
W marcu 2023 r. ukończyłam kurs pomocy przedmedycznej.
Prywatnie jestem mamą 15telniej córki oraz 8 letniego syna. Lubię podróżować a wolne chwilę spędzam na długich spacerach.

Więcej

Zobacz filmik z naszego przedszkola

Wirtualny spacer

wirtualna podróż